Časté dotazy

Kdo jsme?

Jsme skupina táborových nadšenců, kteří již léta pořádají tábory. Více se o nás dozvíte v sekci O nás.

Co je naší předností?

Naše skupina má bohatou historii. V rámci ní již vyrostlo mnoho mladých táborníků, z nichž někteří doplňují řady našich vedoucích. Díky tomu je náš tábor stále pořádán v přátelském duchu a s potřebnou pečlivostí a zkušenostmi.

Kam jezdíme?

V posledních letech jsou naše tábory pořádány na táborové základně TZ KAPR Popovice, která se nachází u obce Kamenná Lhota-Popovice, nedaleko města Benešov u Prahy.

Kdo je provozovatelem tábora?

Provozovatelem tábora je Pionýr, z.s. – 78. pionýrská skupina Skalka.

Kdo tábor vede a na koho se obracet s dotazy?

Tábor je veden hlavní vedoucí Monikou Formáčkovou, která Vám též zodpoví Vaše případně dotazy. Ty můžete klást i na zástupce hlavní vedoucí. Spojení na kontaktní osoby naleznete v sekci Kontakty.

Aktuálně připravovaný tábor

V současné době je příprava tábora 2019 v plném proudu. I letos se budou moci děti těšit na mnoho her a soutěží v čele s celotáborovou hrou, tentokrát na téma Cesta kolem světa aneb milionový závod. Děti s námi a dalšími postavami procestují svět, poznají mnoho zajímavých zemí a kultur a pobaví se při plnění různých, mnohdy trošku bláznivých, úkolů.

Bojím se poslat své dítě poprvé na tábor.

Pokud Vaše dítě jede poprvé na tábor, je dobré zvážit, zda je schopné tak dlouho vydržet samo v novém kolektivu nebo zda existuje něco, co by mělo být překážkou spokojeného pobytu Vašeho dítěte na táboře. V řešení těchto problému pomáhá například přítomnost staršího sourozence, ale i drobnosti jako je třeba oblíbený plyšák či knížka s pohádkami. Snažíme se k našim malým táborníkům přistupovat s individuální péčí, tzn. například speciální program pro malé děti o poledním klidu či čtení pohádek před spaním. Pokud si nejste jisti, zda dítě na tábor poslat, nebojte se nás kontaktovat, celou situaci společně probereme a najdeme řešení.

Jak je to s hygienou?

Tábořiště splňuje veškeré hygienické normy požadované pro pořádání táborů. K dispozici je umývárna s pitnou vodou, sprcha s teplou vodou (ohřívána v průtokovém ohřívači s topeništěm) a suché záchody (oddělené zvlášť chlapci, dívky, personál a izolace pro nemocné). Strava je připravována v kuchyni umístěné v pevném srubu.

Jak nám můžete pomoci?

Jakékoliv Vaší pomoci si velmi vážíme. Proto přivítáme, pokud se o nás v dobrém zmíníte před ostatními. Pokud však máte možnost nás podpořit i materiálně, neodmítneme též bonbony či reklamní předměty, které bychom následně mohli využít pro děti do burzy či při samotné práci s dětmi.

Jak přihlásit své dítě/děti?

V sekci Ke stažení si stáhněte informační přihlášku, ve které najdete nejdůležitější informace o táboře. Dále zde najdete přihlášku k odeslání, ve které vyplníte všechny potřebné údaje a zašlete v elektronické formě zpět na adresu prihlasky.taborpetnik@gmail.com.

Jak mám postupovat, je-li dítě na táboře?

Pokud je Vaše dítě na táboře, nemusíte dělat téměř nic. V případě jakékoliv výjimečné situace Vás okamžitě kontaktujeme a sdělíme aktuální informace. Pokud Vás však nekontaktujeme, vše probíhá tak jak má a my se snažíme, aby si Vaše děti tábor co nejvíce užily. V takovém případě tedy jen sledujte aktuality na našich stránkách či na Facebooku a posílejte svým dětem co nejvíce pohledů a dopisů, jistě to ocení (a to i ti větší).

Jak je to se stravou?

Strava je dětem poskytována pětkrát denně (snídaně, oběd, svačina, večeře, druhá večeře). V případě výjimečného denního režimu dle potřeby přidáváme další občerstvení. Zároveň je možné jednotlivcům podat na požádání svačinu i mimo běžný denní režim.

Chybí Vám zde některá podstatná informace?
Napište nám!

Komentáře jsou uzavřeny.