Časté dotazy

Kdo jsme?

Jsme skupina táborových nadšenců, kteří již léta pořádají tábory. Více se o nás dozvíte v sekci O nás.

Co je naší předností?

Naše skupina má bohatou historii. V rámci ní již vyrostlo mnoho mladých táborníků, z nichž někteří doplňují řady našich vedoucích. Díky tomu je náš tábor stále pořádán v přátelském duchu a s potřebnou pečlivostí a zkušenostmi.

Kam jezdíme?

V posledních letech jsou naše tábory pořádány na táborové základně TZ KAPR Popovice, která se nachází u obce Kamenná Lhota-Popovice, nedaleko města Benešov u Prahy.

Kdo je provozovatelem tábora?

Provozovatelem tábora je Pionýr, z.s. – 78. pionýrská skupina Skalka.

Kdo tábor vede a na koho se obracet s dotazy?

Tábor je veden hlavní vedoucí Monikou Formáčkovou, která Vám též zodpoví Vaše případně dotazy. Ty můžete klást i na zástupce hlavní vedoucí. Spojení na kontaktní osoby naleznete v sekci Kontakty.

Aktuálně připravovaný tábor

V současné době je příprava tábora 2021 v plném proudu. I letos se budou moci děti těšit na mnoho her a soutěží v čele s celotáborovou hrou, tentokrát na téma Legendy Vikingů. Děti se s námi a dalšími postavami ocitnou mezi divokými válečníky či zdatnými obchodníky, kteří ve své době hýbali světovými dějinami, poznají radosti i strasti jejich života, jejich náboženství a legendy, a pobaví se při plnění různých, mnohdy i trošku bláznivých, úkolů.

Bojím se poslat své dítě poprvé na tábor.

Pokud Vaše dítě jede poprvé na tábor, je dobré zvážit, zda je schopné tak dlouho vydržet samo v novém kolektivu nebo zda existuje něco, co by mělo být překážkou spokojeného pobytu Vašeho dítěte na táboře. V řešení těchto problému pomáhá například přítomnost staršího sourozence, ale i drobnosti jako je třeba oblíbený plyšák či knížka s pohádkami. Snažíme se k našim malým táborníkům přistupovat s individuální péčí, tzn. například speciální program pro malé děti o poledním klidu či čtení pohádek před spaním. Pokud si nejste jisti, zda dítě na tábor poslat, nebojte se nás kontaktovat, celou situaci společně probereme a najdeme řešení.

Jak je to s hygienou?

Tábořiště splňuje veškeré hygienické normy požadované pro pořádání táborů. K dispozici je umývárna s pitnou vodou, sprcha s teplou vodou (ohřívána v průtokovém ohřívači s topeništěm) a suché záchody (oddělené zvlášť chlapci, dívky, personál a izolace pro nemocné). Strava je připravována v kuchyni umístěné v pevném srubu.

Jak nám můžete pomoci?

Jakékoliv Vaší pomoci si velmi vážíme. Proto přivítáme, pokud se o nás v dobrém zmíníte před ostatními. Pokud však máte možnost nás podpořit i materiálně, neodmítneme též bonbony či reklamní předměty, které bychom následně mohli využít pro děti do burzy či při samotné práci s dětmi.

Jak přihlásit své dítě/děti?

V sekci Ke stažení si stáhněte informační přihlášku, ve které najdete nejdůležitější informace o táboře. Dále zde najdete přihlášku k odeslání, ve které vyplníte všechny potřebné údaje a zašlete v elektronické formě zpět na adresu prihlasky.taborpetnik@gmail.com.

Jak mám postupovat, je-li dítě na táboře?

Pokud je Vaše dítě na táboře, nemusíte dělat téměř nic. V případě jakékoliv výjimečné situace Vás okamžitě kontaktujeme a sdělíme aktuální informace. Pokud Vás však nekontaktujeme, vše probíhá tak jak má a my se snažíme, aby si Vaše děti tábor co nejvíce užily. V takovém případě tedy jen sledujte aktuality na našich stránkách či na Facebooku a posílejte svým dětem co nejvíce pohledů a dopisů, jistě to ocení (a to i ti větší).

Jak je to se stravou?

Strava je dětem poskytována pětkrát denně (snídaně, oběd, svačina, večeře, druhá večeře). V případě výjimečného denního režimu dle potřeby přidáváme další občerstvení. Zároveň je možné jednotlivcům podat na požádání svačinu i mimo běžný denní režim. Jsme otevření ke komunikaci o případných dietách dětí.

Chybí Vám zde některá podstatná informace?
Napište nám!

Komentáře jsou uzavřeny.