O nás


Kdo jsme?

Jsme parta lidí, kteří mají rádi přírodu, práci s dětmi a táborové hry i dovednosti. Většina z nás „vyrůstala“ na táborech, původní táborová základna pochází z mnohaleté tradice táborů v Podivicích. Letní dětský tábor nepořádáme poprvé. Máme mnohaletou tábornickou zkušenost. Fotografie z předešlých táborů najdete v sekci Galerie. Naše skupina je organizována pod záštitou 78. PS Skalka se sídlem v Praze. Jedná se o neziskovou organizaci.

Vedoucí:

V rámci skupiny Pětník působí výhradně spolehliví a prověření vedoucí. Každoročně se též snažíme do našeho kolektivu získat pár mladých nováčků. Tím je zajištěna kontinuita a profesionalita celého našeho kolektivu. Každý z našich vedoucích též úspěšně prošel kurzem akreditovaným MŠMT, nejčastěji kurz typu VDK (Vedoucí dětského kolektivu). Vedoucí se během roku pravidelně schází a připravují program pro nadcházející tábor, který je alfou i omegou celého dění naší skupiny. Každoročně též pořádáme jarní výlet pro děti a rodiče, kde je možné se s většinou vedoucích setkat a neformálně si popovídat.

Program:

Tábor je vždy motivován celotáborovou hrou. V minulých ročnících jsme např. pluli na pirátských fregatách, ocitli se v prostředí mafiánských rodin nebo bojovali o trůn v samotné Římské říší. Celotáborová hra je realizována v rámci etapových her, které si připravují vedoucí – chystají si na děti různé zápletky, úkoly… a oddíly tak postupují k možnému vítězství. Další významnou část programu tábora tvoří oblíbené „velké hry“ jako např. Zlatokopové, Vlajky, Medvídky, Tanky a mnoho dalších, stejně jako závody, vědomostní soutěže, turnaje míčových i deskových her. V neposlední řadě se též snažíme děti naučit základním táborovým dovednostem. Jednou za tábor též připravujeme výlet v okolí, obvykle navštívíme některé z okolních měst.

Komentáře jsou uzavřeny.